Wierzchnia warstwa podłogi flooro jest produkowana z materiału dębowego, który przed suszeniem jest sezonowany. Następnie cały proces suszenia mechanicznego w komorach jest prowadzony według autorskiej metody, dzięki której naprężenia w drewnie są eliminowane do minimum. Efektem tego są podłogi flooro, które charakteryzują się bardzo dużą stabilnością wymiarową.

Również specjalna konstrukcja pióra i wpustu pozwala na bardzo łatwy i szybki montaż. Budowa ta pozwala docisnąć materiał zachowując dokładną tolerancję na wysokości podłogi.

Do produkcji warstwy spodniej używana jest sklejka wodoodporna najwyższej jakości. Zarówno sklejka jak również lamela dębowa przed produkcją przechodzą specjalny proces kondycjonowania, który powoduje zmniejszenie naprężeń i pracy podłogi zarówno podczas instalacji jak również późniejszego użytkowania.

Deski podczas montażu dobrze się składają, trzymając wymiar i kąty. Stosowane warstwy wierzchnie dębu to prawdziwe 4 mm i 6 mm.

Wykończenie wierzchnie stanowią 3 warstwy specjalnych olejów UV najwyższej jakości lub lakier UV o wysokiej twardości. Dzięki tym zabiegom podłogi flooro są wygodne w użytkowaniu i zachowują swój piękny wygląd przez wiele lat.

Proces produkcji

Technologie

 • 3 warstwy oleju UV

  Olej UV wnika w strukturę drewna, dzięki czemu podkreśla jego naturalne piękno i jednocześnie zabezpiecza podłogę. W swojej strukturze olej UV trochę przypomina lakier – oprócz tego, że wnika w drewno i zamyka w nim pory, to dodatkowo tworzy na jego powierzchni powłokę podobną do struktury lakieru dzięki czemu pielęgnacja i konserwacja tak zabezpieczonej podłogi jest bardzo prosta.

 • Szczotkowanie

  Polega na usunięciu miękkich struktur drewna dębowego w celu uzyskania drobnych zagłębień. Takie działanie daje efekt postarzenia podłogi oraz zwiększa odporność na zarysowania.

 • Wędzenie drewna

  Modyfikacja drewna za pomocą amoniaku w stanie lotnym. Taki zabieg pozwala uzyskać niespotykane barwy, przypominające kolory drewna egzotycznego jednocześnie zapewniając jeszcze większą twardość i stabilność podłodze.

 • Ogrzewanie podłogowe

  Deski flooro są przygotowane do ułożenia na ogrzewaniu podłogowym.

 • Fazowanie V2

  Polega na delikatnym ścięciu ostrych krawędzi bocznych po długości deski. Przygotowany w ten sposób materiał eksponuje walory dębu. Dodatkowo osiągamy efekt optyczny: podłoga wydaje się być wykonana z pojedynczych, znacznie dłuższych desek niż w rzeczywistości.

 • Fazowanie V4

  Podobnie jak w przypadku fazowania V2, zabieg polega na delikatnym ścięciu ostrych krawędzi bocznych. Jednak w fazie V4 procesowi podlegają nie dwie, a wszystkie cztery krawędzie. Optycznie wyeksponowane zostają poszczególne elementy podłogi.

 • Rzazowanie

  To proces tworzenia śladów cięcia piłą na powierzchni deski, prostopadle do jej długości. Nadają one podłodze surowy
  i niesamowity wygląd.

 • Heblowanie

  Ta metoda obróbki drewna sprawia, że powierzchnia podłogi oddaje charakter desek ręcznie struganych. Powstające
  w tym procesie wgłębienia mają nieregularną strukturę.