• recykling 100%

  70% odpadu produkcyjnego jest przetwarzane na czysty ekologiczny brykiet drzewny. 30% odpadu przeznaczamy do produkcji ciepła – ogrzewamy w ten sposób suszarnie i halę produkcyjną.

 • produkcja dwutlenku i tlenku węgla

  Badania, które przeprowadzaliśmy w 2018 roku wykazały, że nie przekraczamy więcej niż 10% dopuszczalnej emisji gazów. Dodatkowo, dzięki instalacji fotowoltaicznej, znacznie ograniczyliśmy emisję CO₂ do atmosfery.

 • emisja aut ciężarowych

  Wszystkie nasze auta spełniają najwyższe normy emisji EURO 6.

 • opakowanie

  Całą folię i inne opakowania, które nie zostaną wykorzystane, prasujemy w prasie i oddajemy do recyklingu.

wydajność energetyczna

Nasz park maszynowy składa się z nowoczesnych urządzeń zbudowanych na inwerterach i powolnych rozruchach. W porównaniu do prostych i tradycyjnych urządzeń, produkują wielokrotnie szybciej i więcej, przy tym samym zapotrzebowaniu na energię. Zainstalowaliśmy lampy led na całym zakładzie.

innowacyjność firmy

Produkujemy w oparciu o nowoczesne i oszczędne energetycznie technologie, prowadzimy regularne (raz w roku) badania zapylenia i hałasu, w trosce o zatrudnione osoby. Zapewniamy komfortowe warunki pracy w suchych i ciepłych pomieszczeniach. Wydajne piece z nowoczesnymi filtrami i długim obiegiem procesu spalania, pozwalające maksymalnie wykorzystać spalany materiał i emitować znikomą ilość gazów do atmosfery. Korzystamy z elektrycznych wózków widłowych do zakładowego transportu, wspomagamy produkcję prądu instalacją fotowoltaiczną.

budynek frumax

Zamontuj podłogi flooro o najniższej emisyjności formaldehydu dla tego typu produktów.

Klasa emisyjności E1 (poniżej 0,05 ppm).

FSC® – Forest Stewardship Council®

Rada ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej, jest niezależną pozarządową organizacją założoną w 1993 roku przez instytucje z 25 krajów. Rada opracowała zasady i kryteria (system certyfikacji) w obszarach zarządzania gospodarką leśną (Forest Menagement – FM) oraz kontroli pochodzenia produktu (Chain of Custody – CoC), po spełnieniu których organizacje należące do łańcucha obszaru gospodarki drzewnej mogą uzyskać taki certyfikat. Świadczy on o pełnym zaangażowaniu danej organizacji w proces przyjaznej środowisku praktyki wytwarzania produktów. 

Standardy FSC® przeznaczone są dla całego obszaru łańcucha gospodarki drzewnej oraz łańcucha pochodzenia produktu (tj. od lasu do Klienta). Dotyczą one między innymi firm przetwórczych, handlowych oraz wszędzie tam, gdzie mamy styczność z wyrobami, elementami przetworzonymi i nieprzetworzonymi pochodzącymi z drewna, a więc również z papierem.

Logo FSC® rozpoznawalne na całym świecie, umieszczone na wyrobie stanowi wizytówkę staranności i dbałości o tereny leśne, ich wykorzystanie i gospodarowanie.